  • TCJB157M006R0045E
TCJB157M006R0045E
advertisement
Manufacturer No:
TCJB157M006R0045E
HK JDW NO:
66-TCJB157M006R0045E
Purchasing and Inquiry
TCJB157M006R0045E Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 45mOhm @ 100kHz for high efficiency.This device operates with a capacitance of 150μF.There is a voltage rating of -55°C~105°Cv - Rated AC.6.3V voltage allows for high efficiency.Its maximum height seated of 0.083 2.10mm°C enables stable operation.
TCJB157M006R0045E Features
a 45mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 150μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 6.3V
TCJB157M006R0045E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJB157M006R0045E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJB157M006R0045E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm