  • TCJB226M010R0300E
TCJB226M010R0300E
advertisement
Manufacturer No:
TCJB226M010R0300E
HK JDW NO:
66-TCJB226M010R0300E
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Purchasing and Inquiry
TCJB226M010R0300E Overview
ESR (Equivalent Series Resistance) must remain at 300mOhm @ 100kHz to ensure high efficiency.With 22μF capacitance, it operates.Voltage - Rated AC is -55°C~125°CV.The voltage - Rated of 10V allows for high efficiency.In the seated position, it has a maximum height of 0.083 2.10mm°C, so it is stable under all conditions.
TCJB226M010R0300E Features
a 300mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 10V
TCJB226M010R0300E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJB226M010R0300E applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
TCJB226M010R0300E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric), 1210
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCJ
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm