  • TCJD337M006R0015
TCJD337M006R0015
advertisement
Manufacturer No:
TCJD337M006R0015
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TCJD337M006R0015
Purchasing and Inquiry
TCJD337M006R0015 Overview
For high efficiency, you should maintain the 15mOhm ESR (Equivalent Series Resistance).330μF is the capacitance of the device.It operates with the voltage - rated DC of 6.3V to ensure its reliability.The voltage - Rated of 6.3V allows for high efficiency.
TCJD337M006R0015 Features
a 15mOhm ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 330μF
the voltage - rated DC of 6.3V
the voltage rating of 6.3V
TCJD337M006R0015 Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJD337M006R0015 applications of tantalum polymer capacitors.
  • Notebook
  • Smart phone
  • Tablets
  • Power supplies
  • LCD TV
Step5Bar-code shipping tag
TCJD337M006R0015
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm