  • TCJY337M006R0025E
TCJY337M006R0025E
advertisement
Manufacturer No:
TCJY337M006R0025E
HK JDW NO:
66-TCJY337M006R0025E
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
TCJY337M006R0025E Overview
For optimum efficiency, keep the ESR (Equivalent Series Resistance) at 25mOhm @ 100kHz.This device operates with a capacitance of 330μF.An AC voltage of -55°C~105°C powers it.The voltage - Rated of 6.3V allows for high efficiency.Its maximum height seated of 0.079 2.00mm°C enables stable operation.
TCJY337M006R0025E Features
a 25mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 330μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 6.3V
TCJY337M006R0025E Applications
There are a lot of AVX Corporation TCJY337M006R0025E applications of tantalum polymer capacitors.
  • Smart phone
  • Power supplies
  • LCD TV
  • Tablets
  • Notebook
Step5Bar-code shipping tag
TCJY337M006R0025E
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCJ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    330μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm