  • TCME337M006R0010E
TCME337M006R0010E
advertisement
Manufacturer No:
TCME337M006R0010E
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-TCME337M006R0010E
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCME337M006R0010E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    TCM
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Capacitance
    330 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhm @ 100kHz