  • TCQB107M002R0070E
TCQB107M002R0070E
advertisement
Manufacturer No:
TCQB107M002R0070E
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-TCQB107M002R0070E
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 100UF 2.5V 1411
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCQB107M002R0070E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    TCQ
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    2.5 V
  • Capacitance
    100 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz