  • TCR2EN32,LF
TCR2EN32,LF
advertisement
Manufacturer No:
TCR2EN32,LF
HK JDW NO:
4669-TCR2EN32,LF
Package:
4-XFDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC TCR2EN Series 4-XFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6894
Step5Bar-code shipping tag
TCR2EN32,LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XFDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCR2EN
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.2V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Quiescent Current
    60μA
  • Control Features
    Enable
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    60μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.18V @ 150mA
  • PSRR
    73dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    130mV