  • TCR3UM175A,LF
TCR3UM175A,LF
advertisement
Manufacturer No:
TCR3UM175A,LF
HK JDW NO:
4669-TCR3UM175A,LF
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
Current Limit, Enable Fixed PMIC TCR3UM Series 4-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10000
Step5Bar-code shipping tag
TCR3UM175A,LF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    4-UDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    TCR3UM
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Current Limit, Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.75V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    680nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.273V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)