  • TCSCS1C106KAAR
TCSCS1C106KAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1C106KAAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1C106KAAR
Datasheet:
TCSCS1C106KAAR
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm Polar Molded
Quantity:
In Stock : 15730
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1C106KAAR
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2006
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm