  • TCSCS1E106MCAR
TCSCS1E106MCAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1E106MCAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1E106MCAR
Datasheet:
TCSCS1E106MCAR
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1E106MCAR
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm