  • TCT40-09E07K-B
TCT40-09E07K-B
advertisement
Manufacturer No:
TCT40-09E07K-B
HK JDW NO:
814-TCT40-09E07K-B
Package:
Datasheet:
TCT40-09E07K-B
Step5Bar-code shipping tag
TCT40-09E07K-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Size / Dimension
    92.46mm Lx56.67mm W
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Max Output Current
    1.67A
  • Current - Output (Max)
    1.67A
  • Voltage - Primary
    208V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    24V
  • Height Seated (Max)
    57.40mm
  • Length
    92.46mm
  • Width
    56.67mm