  • TD-29.4912MBD-T
TD-29.4912MBD-T
advertisement
Manufacturer No:
TD-29.4912MBD-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-TD-29.4912MBD-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TD-29.4912MBD-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TD-29.4912MBD-T
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    29.4912MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    25mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    TD
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm