  • TDC475K025NSF
TDC475K025NSF
advertisement
Manufacturer No:
TDC475K025NSF
HK JDW NO:
192-TDC475K025NSF
Package:
Radial
Datasheet:
TDC475K025NSF
Description:
4.7μF ±10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0009mA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
TDC475K025NSF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TDC
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.250Dia 6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    3.17mm
  • Lead Pitch
    3.175mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.125 3.18mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0009mA
  • Tan Delta
    0.05
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    6.35mm