  • TE100B56RJ
TE100B56RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE100B56RJ
HK JDW NO:
792-TE100B56RJ
Datasheet:
TE100B56RJ
Description:
Wirewound Resistors TE 100W 56R 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE100B56RJ
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.102Diax7.165L 28.00mmx182.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    100W
  • HTS Code
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    100W