  • TE120B1R0J
TE120B1R0J
advertisement
Manufacturer No:
TE120B1R0J
HK JDW NO:
792-TE120B1R0J
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
TE120B1R0J
Description:
FIXED RESISTOR 1Ohm, ±5%,
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TE120B1R0J
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Mounting Feature
    Brackets
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TE, CGS
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.102Diax7.165L 28.00mmx182.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    120W