  • TE1500B1K8J
TE1500B1K8J
advertisement
Manufacturer No:
TE1500B1K8J
HK JDW NO:
792-TE1500B1K8J
Datasheet:
TE1500B1K8J
Description:
Wirewound Resistors TE 1500W 1K8 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE1500B1K8J
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    2.362Diax16.339L 60.00mmx415.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Power (Watts)
    1500W