  • TE1500B22RJ
TE1500B22RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE1500B22RJ
HK JDW NO:
792-TE1500B22RJ
Datasheet:
TE1500B22RJ
Description:
Wirewound Resistors 22 Ohms 1500W 440PPM
Step5Bar-code shipping tag
TE1500B22RJ
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
    Brackets
  • Number of Pins
    2
  • Housing Material
    Silicon Coated
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    2.362Diax16.339L 60.00mmx415.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Power (Watts)
    1500W
  • Voltage - Rated
    2.5kV
  • Power Rating
    1.5kW
  • Max Power Dissipation
    1.5kW
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Number of Resistors
    1
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Silicone Coated
  • Diameter
    60mm
  • Height
    119mm