  • TE150B3R9J
TE150B3R9J
advertisement
Manufacturer No:
TE150B3R9J
HK JDW NO:
792-TE150B3R9J
Datasheet:
TE150B3R9J
Description:
Wirewound Resistors - Chassis Mount TE 150W 3R9 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE150B3R9J
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.575Diax7.677L 40.00mmx195.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Power (Watts)
    150W