  • TE2500B39RJ
TE2500B39RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE2500B39RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-TE2500B39RJ
Datasheet:
TE2500B39RJ
Description:
Wirewound Resistors TE 2500W 39R 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE2500B39RJ
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    2.362Diax23.622L 60.00mmx600.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Power (Watts)
    2500W