  • TE500B82RJ
TE500B82RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE500B82RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-TE500B82RJ
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
TE500B82RJ
Description:
Wirewound Resistors TE 500W 82R 5% Bracket
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TE500B82RJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Mounting Feature
    Brackets
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    TE, CGS
  • Size / Dimension
    1.969Diax12.441L 50.00mmx316.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    500W