  • TE600B220RJ
TE600B220RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE600B220RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-TE600B220RJ
Datasheet:
TE600B220RJ
Description:
Wirewound Resistors TE 600W 220R 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE600B220RJ
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.575Diax13.583L 40.00mmx345.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Power (Watts)
    600W