  • TE600B330RJ
TE600B330RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE600B330RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-TE600B330RJ
Datasheet:
TE600B330RJ
Description:
Wirewound Resistors - Chassis Mount TE 600W 330R 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE600B330RJ
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.575Diax13.583L 40.00mmx345.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power (Watts)
    600W