  • TE60B10RJ
TE60B10RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE60B10RJ
HK JDW NO:
792-TE60B10RJ
Package:
Radial, Tubular
Datasheet:
TE60B10RJ
Description:
10Ohm, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TE60B10RJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Tubular
  • Mounting Feature
    Brackets
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TE, CGS
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.102Diax4.016L 28.00mmx102.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    60W