  • TE60B180RJ
TE60B180RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE60B180RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-TE60B180RJ
Datasheet:
TE60B180RJ
Description:
Wirewound Resistors TE 60W 180R 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE60B180RJ
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.102Diax4.016L 28.00mmx102.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Power (Watts)
    60W