  • TE60B18RJ
TE60B18RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE60B18RJ
HK JDW NO:
792-TE60B18RJ
Datasheet:
TE60B18RJ
Description:
Wirewound Resistors 18 Ohms 5% 440ppm 60 Watt Bracket Mnt
Step5Bar-code shipping tag
TE60B18RJ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TE60B18RJ.
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.102Diax4.016L 28.00mmx102.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Power (Watts)
    60W