  • TE60B33RJ
TE60B33RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE60B33RJ
HK JDW NO:
792-TE60B33RJ
Datasheet:
TE60B33RJ
Description:
Wirewound Resistors 33 Ohms 5% 440ppm 60 Watt Bracket Mnt
Step5Bar-code shipping tag
TE60B33RJ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TE60B33RJ.
  • Size / Dimension
    1.102Diax4.016L 28.00mmx102.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Power (Watts)
    60W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Coating, Housing Type
    Silicone Coated
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C