  • TE60B56RJ
TE60B56RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE60B56RJ
HK JDW NO:
792-TE60B56RJ
Datasheet:
TE60B56RJ
Description:
Wirewound Resistors TE 60W 56R 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE60B56RJ
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TE60B56RJ.
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.102Diax4.016L 28.00mmx102.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Power (Watts)
    60W