  • TE80B1K8J
TE80B1K8J
advertisement
Manufacturer No:
TE80B1K8J
HK JDW NO:
792-TE80B1K8J
Datasheet:
TE80B1K8J
Description:
Wirewound Resistors TE 80W 1K8 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE80B1K8J
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TE80B1K8J.
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.102Diax5.984L 28.00mmx152.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Power (Watts)
    80W