  • TE80B330RJ
TE80B330RJ
advertisement
Manufacturer No:
TE80B330RJ
HK JDW NO:
792-TE80B330RJ
Datasheet:
TE80B330RJ
Description:
Wirewound Resistors TE 80W 330R 5% Bracket
Step5Bar-code shipping tag
TE80B330RJ
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power (Watts)
    80W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Coating, Housing Type
    Silicone Coated
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.102Diax5.984L 28.00mmx152.00mm
  • Tolerance
    ±5%