  • TEA471M1HBK1322P
TEA471M1HBK1322P
advertisement
Manufacturer No:
TEA471M1HBK1322P
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-TEA471M1HBK1322P
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 731mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
TEA471M1HBK1322P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Ripple Current
    731mA
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    22mm