  • TEP 100-1213-CMF
TEP 100-1213-CMF
advertisement
Manufacturer No:
TEP 100-1213-CMF
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TEP 100-1213-CMF
Package:
Datasheet:
TEP 100-1213-CMF
Description:
Quantity:
In Stock : 7993
Step5Bar-code shipping tag
TEP 100-1213-CMF
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C With Derating
  • Series
    TEP 100 (100W)
  • Size / Dimension
    3.35Lx2.40W x 1.53 H 85.1mmx61.0mmx38.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    101W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    2.25kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    6.7A