  • TEQ 300-4816WIR
TEQ 300-4816WIR
advertisement
Manufacturer No:
TEQ 300-4816WIR
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TEQ 300-4816WIR
Package:
Datasheet:
TEQ 300-4816WIR
Description:
Quantity:
In Stock : 17641
Step5Bar-code shipping tag
TEQ 300-4816WIR
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Series
    TEQ 300WIR (300W)
  • Size / Dimension
    6.00Lx4.00W x 1.52 H 152.4mmx101.6mmx38.6mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    302W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    10.8A