  • TF0804S-201Y1R6-01
TF0804S-201Y1R6-01
advertisement
Manufacturer No:
TF0804S-201Y1R6-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TF0804S-201Y1R6-01
Package:
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Description:
CMC 200UH 1.6A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TF0804S-201Y1R6-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    TF
  • Size / Dimension
    0.433Diax0.276W 11.00mmx7.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    200 μH
  • Current
    1.6A
  • Max DC Current
    700mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    25mOhm
  • Rated Voltage
    50V
  • Inductance @ Frequency
    200μH @ 1kHz
  • Diameter
    11mm
  • Height
    7mm