  • TF3C335K035C2500
TF3C335K035C2500
advertisement
Manufacturer No:
TF3C335K035C2500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TF3C335K035C2500
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0012mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TF3C335K035C2500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2312
  • Leakage Current
    0.0012mA
  • Ripple Current
    210mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm