  • TFL0816-10N
TFL0816-10N
advertisement
Manufacturer No:
TFL0816-10N
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-TFL0816-10N
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TFL0816-10N
Description:
TFL0816-10N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Susumu stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TFL0816-10N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    10nH
  • Test Frequency
    200MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    15 @ 300MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Frequency - Test
    200MHz
  • Case/Size Code
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 300 MHZ
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TFL
  • Published
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%