  • TG4040SA-288-192-2
TG4040SA-288-192-2
advertisement
Manufacturer No:
TG4040SA-288-192-2
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-TG4040SA-288-192-2
Package:
Description:
THERM PAD 288MMX192MM WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TG4040SA-288-192-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Silicone
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    TG4040SA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Pad, Sheet
  • Color
    White
  • Outline
    288.00mm x 192.00mm
  • Thermal Conductivity
    4.1W/m-K
  • Thickness
    0.0790 2.000mm