  • TGHMV10K0JE
TGHMV10K0JE
advertisement
Manufacturer No:
TGHMV10K0JE
HK JDW NO:
547-TGHMV10K0JE
Package:
SOT-227-2
Datasheet:
TGHMV10K0JE
Description:
10K OHM 300 WATT SOT227 5% TF
Step5Bar-code shipping tag
TGHMV10K0JE
  • Package / Case
    SOT-227-2
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Series
    TGHM
  • Size / Dimension
    1.496Lx0.984W 38.00mmx25.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    300W
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.228 (5.80mm)
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm