  • TH3A106M010F3400
TH3A106M010F3400
advertisement
Manufacturer No:
TH3A106M010F3400
HK JDW NO:
874-TH3A106M010F3400
Datasheet:
TH3A106M010F3400
Purchasing and Inquiry
TH3A106M010F3400 Overview
This resistor has a resistance of 3.4Ohm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.When AC is applied through a capacitor, its dissipation factor is 6 %, which indicates the power lost through it.
TH3A106M010F3400 Features
the dissipation factor is 6 %
TH3A106M010F3400 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3A106M010F3400 applications of tantalum capacitors.
  • Military / aerospace
  • Computer
  • Avionics,
  • General low power DC/DC and LDO
  • Industrial control units
  • General purpose
  • General purpose
  • Telecom infrastructure
  • ABS
  • Automotive ECU
Step5Bar-code shipping tag
TH3A106M010F3400
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Resistance
    3.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.4Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm