  • TH3B106K010E1800
TH3B106K010E1800
advertisement
Manufacturer No:
TH3B106K010E1800
HK JDW NO:
874-TH3B106K010E1800
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
TH3B106K010E1800
Purchasing and Inquiry
TH3B106K010E1800 Overview
TH3B106K010E1800 Features
TH3B106K010E1800 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3B106K010E1800 applications of tantalum capacitors.
  • Computer
  • General purpose
  • General low power DC/DC and LDO
  • General purpose
  • ABS
  • Avionics / military / space
  • Consumer
  • Industrial control units
Step5Bar-code shipping tag
TH3B106K010E1800
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height
    1.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.794mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm