  • TH3C105K050F3300
TH3C105K050F3300
advertisement
Manufacturer No:
TH3C105K050F3300
HK JDW NO:
874-TH3C105K050F3300
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TH3C105K050F3300
Purchasing and Inquiry
TH3C105K050F3300 Overview
This resistor has a resistance of 3.3Ohm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.
TH3C105K050F3300 Features
TH3C105K050F3300 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3C105K050F3300 applications of tantalum capacitors.
  • Industrial
  • General purpose
  • Military / aerospace
  • General low power DC/DC and LDO
  • Industrial control units
Step5Bar-code shipping tag
TH3C105K050F3300
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.3Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm