  • TH3C156M010F1800
TH3C156M010F1800
advertisement
Manufacturer No:
TH3C156M010F1800
HK JDW NO:
874-TH3C156M010F1800
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TH3C156M010F1800
Purchasing and Inquiry
TH3C156M010F1800 Overview
Equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance, is a value representing the loss of useful energy in a simple electronic circuit consisting of a resistor and an ideal (perfect) capacitor, and its resistance is 1.8Ohm.
TH3C156M010F1800 Features
TH3C156M010F1800 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3C156M010F1800 applications of tantalum capacitors.
  • Avionics,
  • ABS
  • Military / aerospace
  • General purpose
  • Consumer
  • Automotive ECU
  • Telecom infrastructure
  • Avionics / military / space
  • Industrial control units
  • Airbag systems
Step5Bar-code shipping tag
TH3C156M010F1800
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    15μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm