  • TH3C226M016F1000
TH3C226M016F1000
advertisement
Manufacturer No:
TH3C226M016F1000
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-TH3C226M016F1000
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TH3C226M016F1000
Purchasing and Inquiry
TH3C226M016F1000 Overview
TH3C226M016F1000 Features
TH3C226M016F1000 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3C226M016F1000 applications of tantalum capacitors.
  • Military / aerospace
  • General purpose
  • General purpose
  • Consumer
  • General low power DC/DC and LDO
  • Computer
  • Automotive ECU
  • Telecom infrastructure
  • Avionics / military / space
  • Industrial
Step5Bar-code shipping tag
TH3C226M016F1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    TANTAMOUNT®, TH3
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Automotive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm