  • TH3C335M035E1700
TH3C335M035E1700
advertisement
Manufacturer No:
TH3C335M035E1700
HK JDW NO:
874-TH3C335M035E1700
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TH3C335M035E1700
Purchasing and Inquiry
TH3C335M035E1700 Overview
A simple electronic circuit containing a resistor and an ideal (perfect) capacitor has an equivalent series resistance of 1.7Ohm, also referred to as internal resistance.
TH3C335M035E1700 Features
TH3C335M035E1700 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3C335M035E1700 applications of tantalum capacitors.
  • General low power DC/DC and LDO
  • Avionics,
  • Airbag systems
  • Industrial
  • Consumer
  • Computer
  • Automotive ECU
  • Military / aerospace
Step5Bar-code shipping tag
TH3C335M035E1700
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7Ohm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm