  • TH3C476M010F0800
TH3C476M010F0800
advertisement
Manufacturer No:
TH3C476M010F0800
HK JDW NO:
874-TH3C476M010F0800
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TH3C476M010F0800
Purchasing and Inquiry
TH3C476M010F0800 Overview
This resistor has a resistance of 800mOhm, the same value as the equivalent series resistance (ESR), also known as internal resistance.
TH3C476M010F0800 Features
TH3C476M010F0800 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3C476M010F0800 applications of tantalum capacitors.
  • General purpose
  • Avionics,
  • Telecom infrastructure
  • Computer
Step5Bar-code shipping tag
TH3C476M010F0800
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    47μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm