  • TH3E686K020E0600
TH3E686K020E0600
advertisement
Manufacturer No:
TH3E686K020E0600
HK JDW NO:
874-TH3E686K020E0600
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TH3E686K020E0600
Purchasing and Inquiry
TH3E686K020E0600 Overview
TH3E686K020E0600 Features
TH3E686K020E0600 Applications
There are a lot of Vishay Sprague TH3E686K020E0600 applications of tantalum capacitors.
  • Computer
  • Military / aerospace
  • General low power DC/DC and LDO
  • Airbag systems
  • Industrial
Step5Bar-code shipping tag
TH3E686K020E0600
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    68μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm