  • THD 12-2413WI
THD 12-2413WI
advertisement
Manufacturer No:
THD 12-2413WI
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-THD 12-2413WI
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
THD 12-2413WI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
THD 12-2413WI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    THD 12WI (12W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Additional Feature
    SEATED HGT CALCULATED
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-T9
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Width
    20.3mm