  • THF107K010P1F-F
THF107K010P1F-F
advertisement
Manufacturer No:
THF107K010P1F-F
HK JDW NO:
192-THF107K010P1F-F
Package:
Axial
Datasheet:
THF107K010P1F-F
Description:
100μF ±10% 75mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
THF107K010P1F-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    THF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    20.88mm