  • THS15470RJ
THS15470RJ
advertisement
Manufacturer No:
THS15470RJ
HK JDW NO:
792-THS15470RJ
Datasheet:
THS15470RJ
Description:
TE CONNECTIVITY / CGS THS15470RJ RESISTOR, AL CLAD, 15W 470R 5%
Step5Bar-code shipping tag
THS15470RJ
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    Axial, Solder
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Power Rating
    15W
  • Voltage - Rated DC
    265V
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    21mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    265V
  • Lead Length
    7mm
  • Height
    10.9982mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm