  • THS25680RJ
THS25680RJ
advertisement
Manufacturer No:
THS25680RJ
HK JDW NO:
792-THS25680RJ
Datasheet:
THS25680RJ
Description:
RESISTOR, AL CLAD, 25W 680R 5%
Step5Bar-code shipping tag
THS25680RJ
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    1.142Lx1.102W 29.00mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Power Rating
    25W
  • Voltage - Rated DC
    550V
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Length
    10mm
  • Working Voltage
    550V
    Solder
  • Hole Diameter
    3.3 mm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm