  • THS25R05J
THS25R05J
advertisement
Manufacturer No:
THS25R05J
HK JDW NO:
792-THS25R05J
Datasheet:
THS25R05J
Description:
Wirewound Resistors 0.05 Ohms 25W 50PPM
Step5Bar-code shipping tag
THS25R05J
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to THS25R05J.
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    1.142Lx1.102W 29.00mmx28.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    50mOhm
  • Power Rating
    25W
  • Voltage - Rated DC
    550V
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Length
    10mm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm